SVJ Hřebečská 2638, Kladno

Vstup do domu Vstup do domu

Zeptejte se

Začátek | « Novější | Konec

Autor: Eitlerova

23.9.2017, 20:41


Dobry den chtela bych se zeptat jestli se budou resit mravenci faraon zazina zima a uz se objevují v bytech. Mam maleho syna a je to dost neprijemne. Predem dekuji za odpoved

Odpověď: 26.9.2017, 21:14
Dobrý večer,
děkujeme za Váš dotaz. Ano, uvažujeme o objednání deratizace. Zatím nemáme dohodnutý konkrétní termín, ale předpokládáme cca listopad. Budeme Vás včas informovat jak prostřednictvím webových stránek tak vývěskou na nástěnce.

Za výbor SVJ: ing. Anna Dolejšová

 

Autor: Josef Kubát

7.7.2017, 08:57


Dobrý den,
vzhledem k tomu, že se nemohu zúčastnit mimořádné schůze 19.7. , rád bych se Vás zeptal:
a)na cenovou kalkulaci jednotlivých variant
b)pochopil jsem správně, že z požárního hlediska nelze otevřít schodiště a je nutné je oddělit od výtahové chodby samostatnými dveřmi?
c)neměly by být tyto schodišťové dveře kovové (odolné ohni) a ne plastové, jak je uvedeno v návrhu?
Děkuji za odpověď.
Pohodový den, J.Kubát

Odpověď: 8.7.2017, 21:06
Dobrý den,

děkujeme za Váš dotaz. Musíme přiznat, že nás mrzí, že se schůze nemůžete zúčastnit. Bez dostatečné účasti na schůzi se s rekonstrukcí neposuneme dál.
Rádi bychom Vás, popř. další obyvatele chtěli požádat, abyste zvážil možnost udělení Plné moci (ke stažení v sekci Dokumenty) pro zastoupení na schůzi. Domluvte se se se sousedem nebo s někým z Výboru. Uvědomujeme si, že schůze je v době dovolených, na druhou stranu se vyskytli závažné důvody, které si vyžadují zmíněné změny, a tudíž opětovné schválení/neschválení řešení. Dle Stanov SVJ musíme termín schůze oznámit 15 dnů předem, tak jsme využili nejkratší možný termín.
Děkujeme Vám za pochopení.

K Vašim dotazům si dovolujeme sdělit následovné:

a)Podrobná cenová kalkulace jednotlivých variant je k dispozici k nahlédnutí u p. Trynera nebo ing.Dolejšové.
Celková cena (vč.DPH) je pro:
Variantu.I - 1.405.237,- Kč
Variantu.II - 1.055.860,- Kč
Po schválení příslušné varianty budeme s dodavatelem ještě vyjednávat o možnosti množstevní slevy.

b)Z požárního hlediska nelze otevřít schodiště a je nutné je oddělit od výtahové chodby samostatnými dveřmi?
Z požárního hlediska jsou možné dvě varianty. Tyto varianty vychází z vyjádření požárního projektanta a zde je uvádíme ve velmi zjednodušené a nám všem srozumitelné formě:
1.zachování původního stavu, tj. zachování dveří na schodiště, čímž zůstane nezměněna "chráněná úniková cesta" a parametry dle projektové dokumentace tohoto domu. Tato varianta je dále podmíněná zprovozněním požární větrací šachty (na tom pracujeme) a odstraněním všech nežádoucích předmětů z chodeb na patrech (nábytek, stojany, kola...).
2.změna původního stavu, tj. otevření schodiště a tedy změna "chráněné únikové cesty" a parametrů oproti projektové dokumentaci tohoto domu. Touto variantou se dostáváme do "přísnějších požárních norem", které si vyžadují použití protipožárních dveří a to VŠECH! Nejen ve společných prostorách (schody, chodby), ale i vstupné dveře do bytů musí být protipožární (ty si hradí každý sám).

c)Neměly by být tyto schodišťové dveře kovové (odolné ohni) a ne plastové, jak je uvedeno v návrhu?
Opět vycházíme z vyjádření požárního projektanta: pokud budou nové schodišťové dveře splňovat parametry původních dveří (ať v kovovém/hliníkovém nebo plastovém provedení) tak při zachování podmínek – viz popis výše (šachta, prázdné chodby) vyhovují požárním normám oba dva typy dveří.

Výbor SVJ

 

Autor: Lenka Cerna

4.7.2017, 18:18


Dobrý den. Nemohla jsem se zůčastnit poslední schůze. Jakým způsobem byla vybrána firma na rekonstrukci chodeb.

Odpověď: 4.7.2017, 23:44
V souladu s Čl. 5, bod 8) Stanov SVJ jsme oslovili tři společnosti potenciálních
dodavatelů: Rekonstrukce Kladno,Panel Projekt, Stavby Pejša.

Na naši poptávku zareagovaly dvě firmy, přitom jedna z nich dala dvě cenové
nabídky (v závislosti na komplexnosti provedených prací). S těmito nabídkami
jsme seznámili účastníky schůze s doporučením, kterou nabídku považujeme za
nejvýhodnější (viz Prezentace ze schůze na webu). O konečné variantě se
hlasovalo (viz Usnesení ze schůze.na webu).
Výbor SVJ

 

Autor: Tomáš Suchý

2.5.2017, 16:12


Všiml jsem si pošjozených vchodových dveří od páčení. Včera 1.5.2017 v 18:00 h. To dle meho nebylo a dnes 2.5.2017 v 15:45 h. jsem si toho vsiml.

Odpověď: 4.5.2017, 14:18
Dobrý den,
Ano potvrzuji vchodové dveře byly evidentně páčeny a poškozeny, bohužel však v této chvíli těžko najdeme viníka věřím, že chystaný kamerový systém eliminuje takovéto chování oněch individuí.
Za výbor SVJ s pozdravem Jan Tryner

 

Autor: Jan Douša

27.4.2017, 18:41


Zdravim, zajimalo by mne jestli kauza viz vytopeny byt v tusim ze 8 patre v nasi skupine bytu nad sebou, v Létě. Bude mit jeste dohru? Rad bych treba sesortoval cisla vsech najemniku vsech bytu nebo jejich majitelu, kvuli nejakemu..... individuu byla v Létě vypnuta cely vikend voda, nebot si nechal vodu pustenou a vytapel byty pod sebou tak cela stoupacka kvuli nemu byla 3.dni bez vody. Kazdeho takovejo šibala, na hrdle ztrestati dati :-) aneb nemuze nejspise za to ze mu v byte praskla voda ani za to.ze je ox a mel ji zapnutou nybrz za to ze na nej nikde neni kontakt! Musi zde byt kontakt na lidi ktere maji za byty zodpovednost zadne nedohledatelne majitele bytu atd. Dik za pochopeni Honza D.

Odpověď: 28.4.2017, 11:43
Dobrý den,
děkujeme za Váš dotaz. Bez ohledu na Vámi uvedenou kauzu chceme v nejbližší době získat kontakty – telefon a emailovou adresu - od všech majitelů bytových jednotek. Seznam kontaktů nebude veřejný. K dispozici bude pouze pro členy Výboru SVJ, kteří jsou povinni zachovávat mlčenlivost. V případě závažné situace se budete moci obrátit na člena Výboru, který následně kontaktuje majitele bytu v dané záležitosti. Na nejbližší schůzi (která se bude konat v květnu) se společně dohodneme, jakým způsobem kontakty získáme.
Výbor SVJ

 

Začátek | « Novější | Konec